O mnie

Dlaczego ja?

DOCTOR_fot_www.inlovestudio.pl-15

Dr n. med. Sławomir Stępniewski

Specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Ukończyłem studia w 2002 roku na Akademii Medycznej w Poznaniu. W 2010 uzyskałem tytuł specjalisty chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Staż  specjalizacyjny odbyłem w Katedrze i Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, a także Klinice Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie uzyskując tytuł specjalisty chirurga plastycznego.

W 2009 roku w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozpocząłem studia doktoranckie pod opieką prof. dr hab n. med. Julii Kruk-Jeromin. Uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych broniąc pracę doktorską pt.  "Częstość występowania rozszczepów wargi wyrostka zębodołowego i/lub podniebienia...". Uczestniczyłem w wielu szkoleniach, praktykach, konferencjach naukowych w Polsce i za granicą z zakresu chirurgii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej, leczenia oparzeń, chirurgii ogólnej i onkologicznej, chirurgii dziecięcej, chirurgii ręki i mikrochirurgii.  Od 1996 roku szkoliłem się u obecnego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii plastycznej doktora Jana Stępniewskiego. W latach 90-tych odbywałem praktyki studenckie i pracowałem pod okiem ojca  w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy  Zdrój i gabinecie prywatnym dr Jana Stępniewskiego. Wspólnie z dr Janem Stępniewski wykonywałem zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej wad wrodzonych - m. in rozszczep wargi i podniebienia - w Szpitalu Dziecięcym im. Krysiewicza w Poznaniu. W 2015 roku pracowałem w Wielkopolskim Centrum Onkologii na Oddziale  Chirurgii Onkologicznej II gdzie prowadziłem Poradnie Chirurgii Plastycznej Piersi, wykonywałem operacje m. in. jednoczasowe i odroczone rekonstrukcje piersi po amputacji z powodu nowotworu. Współpracuję  z  wieloma klinikami i poradniami, gdzie wykonuję konsultacje i zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.

Każdego roku uczestniczę w co najmniej kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach, warsztatach i kursach, stale podnoszę swoje kwalifikacje i śledzę najnowsze osiągnięcia i trendy w chirurgi plastycznej.

Oprócz tego jestem pełnym empatii perfekcjonistą i estetą. Każdego pacjenta traktuję indywidualnie i gwarantuję profesjonalizm oraz kompetencje.

 

 

Co oferuję

Wybierając mnie, wybierasz pewność, że zabieg będzie przeprowadzony przez doświadczonego chirurga, który przykłada niezmierną uwagę do detali. Setki zabiegów i wyczucie estetyki gwarantują Ci najwyższą jakość.
Klinika, w której będziesz operowana/y spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jest nowoczesna i przytulna. Będziesz się czuć jak w hotelu, a nie szpitalu.
Klient jest najważniejszy, dlatego masz pewność, że nie pozwolę Ci długo czekać. Z przyjemnością dostosuję się do terminu, który jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni.
Lekarze mają obowiązek zachowania tajemnicy lekarskiej, ale zapewniam podwójnie: dyskrecja to podstawa. Dowiesz się także przez jaki czas Twoje ciało będzie dostosowywać się do nowej formy po zabiegu, co pozwoli Ci idealnie zaplanować urlop.