O mnie

DLACZEGO JA?

Dr n. med. Sławomir Stępniewski

Specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Ukończyłem studia w 2002 roku na Akademii Medycznej w Poznaniu. W 2010 uzyskałem tytuł specjalisty chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Staż  specjalizacyjny odbyłem w Katedrze i Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, a także Klinice Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie uzyskując tytuł specjalisty chirurga plastycznego.

W 2009 roku w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozpocząłem studia doktoranckie pod opieką prof. dr hab n. med. Julii Kruk-Jeromin. Uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych broniąc pracę doktorską pt.  „Częstość występowania rozszczepów wargi wyrostka zębodołowego i/lub podniebienia…”. Uczestniczyłem w wielu szkoleniach, praktykach, konferencjach naukowych w Polsce i za granicą z zakresu chirurgii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej, leczenia oparzeń, chirurgii ogólnej i onkologicznej, chirurgii dziecięcej, chirurgii ręki i mikrochirurgii.  Od 1996 roku szkoliłem się u obecnego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii plastycznej doktora Jana Stępniewskiego. W latach 90-tych odbywałem praktyki studenckie i pracowałem pod okiem ojca  w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy  Zdrój i gabinecie prywatnym dr Jana Stępniewskiego. Wspólnie z dr Janem Stępniewski wykonywałem zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej wad wrodzonych – m. in rozszczep wargi i podniebienia – w Szpitalu Dziecięcym im. Krysiewicza w Poznaniu. W 2015 roku pracowałem w Wielkopolskim Centrum Onkologii na Oddziale  Chirurgii Onkologicznej II gdzie prowadziłem Poradnie Chirurgii Plastycznej Piersi, wykonywałem operacje m. in. jednoczasowe i odroczone rekonstrukcje piersi po amputacji z powodu nowotworu. Współpracuję  z  wieloma klinikami i poradniami, gdzie wykonuję konsultacje i zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.

Każdego roku uczestniczę w co najmniej kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach, warsztatach i kursach, stale podnoszę swoje kwalifikacje i śledzę najnowsze osiągnięcia i trendy w chirurgi plastycznej.

Oprócz tego jestem pełnym empatii perfekcjonistą i estetą. Każdego pacjenta traktuję indywidualnie i gwarantuję profesjonalizm oraz kompetencje.

WSPÓŁPRACA

Doktor Jan Stępniewski, tel. 601-799-364

Specjalizację z chirurgii ogólnej uzyskałem w Zabrzu, w Śląskim Centrum Chorób Serca – Klinika prof. Religi. Ze Szpitalem chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju i prof. Kraussem byłem związany od początku studiów medycznych we Wrocławiu. W Szpitalu Polanickim jako wolontariusz miałem coroczne staże wakacyjne, studenckie a następnie staże specjalizacyjne. Na stałe wróciłem do Szpitala Chirurgii Plastycznej w 1973 roku, gdzie pełniłem różne funkcje, od asystenta po dyrektora ds. medycznych i zastępcę prof. Kobusa przez ostatnie 22 lata pobytu w Polanicy.

W latach 90-tych pełniłem funkcję konsultanta z dziedziny chirurgii plastycznej na 5 województw południowej Polski. W roku 1989 założyłem Prywatny Gabinet Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju przy ul. Bystrzyckiej 67, największy gabinet operacyjny na tamte czasy gdzie pracowała ze mną większość znanych w Polsce chirurgów plastyków.

Ze względów rodzinnych w 1999 roku przeniosłem się do Poznania, gdzie podjąłem pracę w Klinice Okulistycznej A.M. ul. Długa i w Szpitalu Dziecięcym im. Krysiewicza, gdzie zajmowałem się przede wszystkim wadami rozszczepowymi u dzieci.

Od 1999 roku pracuję w Prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej i Okulistyki w Kobylnikach ul. Tęczowa 3. Wykonuję pełen zakres zabiegów z chirurgii plastycznej i estetycznej, w tym z wadami roszczepowymi, wadami i zniekształceniami powiek. Duży procent dzieci i dorosłych to pacjenci z opadaniem powiek. Współpracuję z okulistami (m. in. z prof. Pecold) w zakresie zabiegów chirurgicznych w obrębie oczodołów. Od lat jestem członkiem Komisji Egzaminów Medycznych w Łodzi w dziedzinie chirurgii plastycznej. Od 2012 lat pełnię funkcję konsultanta wojewódzkiego z zakresu chirurgii plastycznej.

OPINIE

Pan Doktor S.Stepniewski - wykonał zabieg polegający na skróceniu mięśnia dźwigacza prawej powieki ( ptoza ,wada wrodzona ) , Jestem bardzo zadowolona z efektu. Zdolności , wiedza i profesjonalizm Doktora czynią cuda ...Dziękuję za przywrócenie wiary w siebie !!!
Jestem Zachwycona!!! Odmłodzona!!! Nie mam chomików,a nie drugiego, wiszącego podbródka!!! Doktor od boga.Rączki -jak skrzydła motyla. Bezboleśnie,pozytywnie z uśmiechem i wielkim uszanowaniem do klienta. Żadnych widocznych blizn.Nawet nie marzyła o tak spektakularnym rezultacie. Dziękuję!!!
Polecam z całego serca Doktora S.Stępniewskiego 🙂 moje piersi są bajeczne Świetny lekarz!Wskazana była mi dodatkowo plastyka piersi, w dniu operacji przygotowana byłam na dodatkowe koszta (4 tys)Doktor w ostateczności powiedział,ze wyrówna to implantami i nie jest jednak,to konieczne i tak zrobił ,ze jest idealnie.Uczciwy Doktor to prawdziwy skarb w dzisiejszych czasach.Pozdrawiam Alicja.W

co oferuję

PEWNOŚĆ

Wybierając mnie, wybierasz pewność, że zabieg będzie przeprowadzony przez doświadczonego chirurga, który przykłada niezmierną uwagę do detali. Setki zabiegów i wyczucie estetyki gwarantują Ci najwyższą jakość.

KOMFORT

Klinika, w której będziesz operowana/y spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jest nowoczesna i przytulna. Będziesz się czuć jak w hotelu, a nie szpitalu.

TERMIN

Klient jest najważniejszy, dlatego masz pewność, że nie pozwolę Ci długo czekać. Z przyjemnością dostosuję się do terminu, który jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

DYSKRECJA

Lekarze mają obowiązek zachowania tajemnicy lekarskiej, ale zapewniam podwójnie: dyskrecja to podstawa. Dowiesz się także przez jaki czas Twoje ciało będzie dostosowywać się do nowej formy po zabiegu, co pozwoli Ci idealnie zaplanować urlop.

Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na każde pytanie!