powiększanie ust

W typowym zakresie zabiegów wykonywanych przez chirurga plastyka, nie może zabraknąć powiększania ust. Powiększenie ust wykonuję najczęściej kwasem hialuronowym, ale także za pomocą przeszczepu koriowo-tłuszczowego lub przeszczepu tłuszczu. Zabieg jest dedykowany nie tylko dla kobiet, które chcą poprawić wygląd swoich ust, ale i osobom po rekonstrukcji wargi (po urazach lub wadach wrodzonych). Nie ulega wątpliwości, że jest to element twarzy, który w znacznym stopniu wpływa nie tylko na samopoczucie kobiety, ale także na to jak postrzegają ją mężczyźni.

Poniżej najważniejsze informacje dotyczące zabiegu:
Czas trwania (ze znieczuleniem) w zależności od metody waha się od 0,5 do 1 godziny.
Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Po zabiegu pacjent może wrócić do domu.

Rekonwalescencja
Po wykonaniu powiększenia ust, korekcji kształtu wargi kwasem hialuronowym czasem występuje obrzęk lub zasinienie przez kilka dni.
Kontrola w razie dolegliwości.
W zależności od wykonywanych metod operacyjnych kontrola na kolejny dzień, a także po 7- 10 dniach w celu ewentualnego usunięcia szwów. Następnie po 1, 3, 6 miesiącach.

Wskazania:
Mała wysokość czerwieni wargowej
Mała objętość wargi

Przed operacją:
Możliwość powiększenia kwasem hialuronowym bezpośrednio po konsultacji. Powiększenie tkanką tłuszczową lub odnaskórkowaną skórą i tkanką podskórną po uprzednim umówieniu terminu zabiegu.

Rodzaj znieczulenia:
Miejscowe

Czas trwania zabiegu:
Wstrzyknięcie – 20 min (inne metody ok. 1 godziny).

Przebieg operacji powiększania ust:
Kwas hialuronowy – efekt natychmiastowy ale przemijający, najmniej inwazyjna metoda, utrzymuje się 6 -12 miesięcy.

Inne metody:
Przy powiększeniu ust tkanką tłuszczową, występuje początkowo większy obrzęk (nadkorekcja), dużo dłuższy okres utrzymywania się efektu powiększenia,
Przy powiększeniu odnaskórkowaną skórą i tkanką podskórną także utrzymuje się obrzęk, efekt jest trwały, istnieje konieczność nacięcia czerwieni wargowej (blizny niewidoczne, blizna w miejscu pobrania skóry – np. w pachwinie).

Zalecenia pooperacyjne:
Niezbędna jest ochrona ust przed urazami do czasu ustąpienia obrzęku i powrotu normalnego czucia. Zalecane zaniechanie palenia papierosów, picia gorących płynów, jedzenia twardych produktów.

Powrót do pracy:
Przy powiększaniu ust kwasem hialuronowym – od razu.
Przy innych metodach korekty ust – możliwy po kilku dniach.

Czas rekonwalescencji:
W zależności od metody (do 2 tygodni).

Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na każde pytanie!